KKK

Korduma kippuvad küsimused

Milline seinapaksus sobib ?

Elamuteks 210 mm ja paksem; suvilatele, kus saab ka talvel nädalalõppe veeta, 190mm; väiksematele suvilatele ja saunadele 170mm; aiapaviljonidele, lehtlatele ning suvilatele, mida kasutatakse vaid suvel - 150mm.

Milline vundament sobib palkmajale?

Sobivad post-, lint- ja plaatvundament. Vundamendi tüübi valik sõltub pinnase tüübist, hoone funktsioonist (saun, elamu või suvila) ning hoone massiivsusest.

Milline katusekate on palkmajale kõige sobivam?

Sobivad kõik tänapäeval kasutusel olevad katusekatte materjalid, kuid kahtlemata kõige sobivaim on kivikatus. Seda mitmel põhjusel:
1) oma massiivsuse tõttu vajutab kivikatus palkseinte palgid tihedalt kokku ja seinte vajumine on ka kiirem
2) kui sajab vihma või rahet ei krabise ja ei kolise
3) ei ole tuleohtlik
4) nii füüsiline kui ka moraalne vananemine on väga aeglane.

Milline küttesüsteem palkmajale sobib?

Sobivad kõik samad küttesüsteemid, mis tavalisele majalegi. Kuid igas palkmajas peaks olema kamin- see on palkmaja "süda".

Mida kasutatakse palkmaja soojustamiseks ?

Palkmajade soojustamiseks kasutatakse klaasvilla või linavilti- vastavalt tellija soovile.

Kas te valmistate palkmaju ka kliendi jooniste järgi?

Kõik meie seni tehtud palkmajad on alguse saanud kliendi joonistest. Esialgu teeb klient oma tulevasest majast joonised, siis vaatame koos need üle ja arutame kõik üksikasjad läbi ning üheskoos leiamegi kliendile sobivaima lahenduse- nii sünnibki joonisest ehitusprojekt. Loomulikult võib valida ka mõne projekti meie seni tehtud majade hulgast, kuid kogemused on näidanud, et inimeste maitsed ja tõeks-pidamised on nii erinevad, et kahte ühesugust maja ei ole seni õnnestunud ehitada.

Kas palkmajas talvel külm ei hakka?

Palkmajade ehituse traditsoonid nii Eestis kui ka Põhjamaades ulatuvad sajandite taha ja need kogemused on näidanud, et palkmajad on igati sobivad põhjamaistes tingimustes elamiseks. Tasub teada tõsiasja, et palkmaja soojapidavus ei sõltu niivõrd palkseinte paksusest (need peavad tuult pidama), kui just põrandate ja lae korralikust soojustamisest.

Kui kaua ja kui palju palkmaja vajub?

Palkmaja vajub ühe meetri seina kohta ca 3-5 cm. Vajumine kestab ca 2 aastat.

Kui palju palkmaja maksab?

"Võtmed kätte" palkmaja hind jääb vahemikku 320-577 EUR üks põrandapinna m2. Hind sõltub väga paljudest teguritest: maja asukohast, vundamendi tüübi valikust, palkseinte paksusest ja keerukusest, katuse tüübi valikust, akende ja uste tüübist, kasutatavatest viimistlusmaterjalidest jms.

Kas palkmaja püstitamisega saab ka ise hakkama?

Meie poolt toodetud maja detailid on paigalduseks valmis, mida on montaažijooniste abil võimalik kokku panna. Kuid, et saavutada võimalikult hea tulemus, on mõistlik kasutada meie teenust. Asjatundmatu paigaldus võib rikkuda kogu maja. Seetõttu on mõttekas kaaluda põhjalikult kõike plusse ja miinuseid, mis kaasnevad ise palkmaja püstitades.

Kas palkmaja peab püstitama suveperioodil?

Palkmaja üheks eeliseks ongi see, et seda võib püstitada aastaringselt.
 

Tel: +372 518 5942 / E-post: palkmajadoy at hot dot ee  / Aadress: Rohu 5, 93819 Kuressaare Saaremaa ESTONIA / 
Copyright Palkmajad OÜ 2011 / 15.04.2011

WM